Screeningové testování žáků ve dnech 22. a 29. 11. 2021

Testování žáků na přítomnost viru Covid 19:

ve dnech 22. a 29. 11. 2021 proběhne z nařízení MŠMT ve všech školách plošné testování žáků antigenními testy. Testování bude probíhat na stejném principu jako testování, které proběhlo v září - s tím rozdílem, že se testuje pouze v pondělí (nebo první den příchodu do školy, pokud není žák v pondělí ve škole přítomen).  V případě výskytu pozitivního testu nebude tedy docházet automaticky k odchodu celé třídy do karantény. Tuto situaci bude řešit místně příslušná KHS.

Testovat se nemusí žák, který v uplynulých 180 dnech prodělal onemocnění Covid 19 (a tuto skutečnost doloží laboratorním potvrzením), nebo který je očkován a certifikát o očkování třídnímu učiteli v pondělí předloží (nově očkování žáci).

Žádám Vás, aby žáci byli v těchto dnech ve škole přítomni v 7,45, kdy se bude třída pod dohledem třídního učitele testovat.

Děkuji Vám a přeji pěkný den.

Vytvořeno: 16. 11. 2021
Poslední aktualizace: 16. 11. 2021 9:23