Seznam pomůcek do 1. třídy

7. 7. 2017

Milý prvňáčku,

do první třídy budeš potřebovat

Učebnice

Učebnice děti dostanou ve škole. Doma si je obalí a přinesou zpět do školy. Každý žák bude mít ve třídě svůj pořadač, do kterého si bude své učebnice a sešity ukládat.

Výtvarná výchova:

Dlouhé triko nebo zástěrku, 30 čtvrtek A4, 20 čtvrtek velikosti A3, složka barevných papírů, igelitový ubrus jako podložku na malování, modelínu, lepidlo tuhé, lepidlo – Herkules, temperové barvy, vodové barvy, tuš černá, křídy na malování (ne na tabuli), 2 kulaté štětce a 1 plochý štětec, voskovky. Doporučuji věci dát do kufříku nebo papírové krabice.

Pomůcky do penálu:

3 tužky č.2 – doporučuji trojhranné

pastelky – doporučuji trojhranné

ořezávátko, pero Tornádo – trojhranný úchop (budeme potřebovat až v období kolem  Vánoc)

gumu, nůžky (pokud budete mít místo pro fixy můžete je přidat)

Tělesná výchova:

Sportovní oblečení, boty do tělocvičny – v plátěném sáčku (ne igelitovou tašku – nevhodné, trhá se !)

Ostatní pomůcky

Balík kancelářských papírů, přezůvky - bačkorky,  2 balíky papírových kapesníků-tahací, menší ručník, desky na písmena a čísla.

Prosím rodiče, aby budoucí prvňáčky naučili zavazovat si tkaničky u bot, zavírat a otevírat malý zámek, zapínat knoflíky, nebo se o to alespoň pokusili. Svým dětem vše prosím podepište.

Děkujeme.

Těšíme se na tebe.